Employer Branding Oferta Welcome Pack

Na co zwrócić uwagę, komponując gift pack? Wskazówki #teamMerchUp

Podpowiada Michał Gierełło, New Bussines Team Leader w MerchUp

  • corporate gifting

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja wśród firm rośnie, zachowanie klientów oraz pracowniczek staje się priorytetem każdej organizacji. Jednym ze sposobów budowania lojalności oraz motywowania zespołu jest tworzenie personalizowanych i starannie dobranych gift packów. Na co warto zwracać uwagę, komponując takie paczki, aby były one trafione i satysfakcjonujące zarówno dla pracowników, jak i klientów Twojej firmy?

Dopasowanie do okazji

Pierwszym krokiem przy tworzeniu gift packa jest odpowiednie dopasowanie do konkretnej okazji. Welcome pack, prezent z okazji narodzin dziecka czy może paczka na święta? To istotna kwestia, która determinuje zawartość paczki. 

To ważne, ponieważ welcome pack dla nowego pracownika czy pracowniczki powinien zawierać elementy, które ułatwią proces onboardingu, czyli jego wprowadzenie do nowego miejsca pracy. A kiedy chodzi o klientów, paczka powinna obejmować prezenty, które pomogą poczuć przywiązanie do marki, zachęcić do dalszej współpracy czy wykorzystania jej kolejnych produktów.

„Pamiętanie o prezentach dla pracowników i pracowniczek podczas onboardingu, urodzin czy świąt ma ogromne znaczenie. To nie tylko wyraz wdzięczności i docenienia ich pracy, ale także budowanie silnych więzi w zespole. Dobre relacje i satysfakcja pracowników przekładają się na efektywność, zaangażowanie i lojalność, co w dłuższej perspektywie czasowej korzystnie wpływa na sukces firmy. Prezenty to nie tylko gest upominku, ale także inwestycja w długotrwałe relacje, które tworzą trwałe fundamenty organizacji i na to właśnie stawiają nasi klienci.

– podkreśla Michał Gierełło, New Business Team Leader w MerchUp.

Zobacz przykładowe zestawy onboardingowe MerchUp:

Research produktów

W kolejnym etapie warto przeprowadzić dokładny research produktów, które mają trafić do paczki. Osoba wspierająca w realizacji projektu może być tutaj cennym źródłem informacji na ten temat, dzieląc się pomysłami na zestawy prezentowe, które były skuteczne w innych firmach lub branżach. 

Przykładowo w gift packach dla pracowników z branży IT warto zawrzeć produkty i gadżety, które odzwierciedlają nowoczesność i technologiczny charakter tej dziedziny. Słuchawki nauszne, podkładki pod nadgarstki czy power banki to trafny wybór. Poza tym niezależnie od zawartości personalizacja prezentu, która uwzględnia zainteresowania i preferencje pracowników, zawsze cieszy się dużym uznaniem.

– opowiada Michał.

Kluczowe jest zrozumienie, że nie chodzi tylko o dostarczenie przedmiotów. Prezenty te mają oddać ducha firmy i jej wartości. To dlatego warto wybierać produkty, które odzwierciedlają kulturę organizacji oraz potrzeby obdarowywanej osoby. Przykładowo, jeśli firma stawia na ekologię, gift pack powinien zawierać przedmioty z myślą o niej. Jeśli priorytetem jest zdrowie i aktywność fizyczna, warto wzbogacić paczkę o akcesoria z tym związane.

Personalizacja paczki

Ostatnim, ale za to jednym z ważniejszych kroków jest personalizacja paczki prezentowej. Tutaj także można skorzystać ze wskazówek w firmie merchandisingowej. Personalizacja to klucz do sukcesu, który pokazuje, że obdarowywana osoba nie jest dla firmy, tylko numerem, a klientem lub pracownikiem docenianym i ważnym.

Personalizowana kartka nawiązująca do okazji, branding firmy na każdym z produktów, haft z imieniem – personalizacja dodaje wartości i sprawia, że osoba otrzymująca prezent czuje się wyjątkowo. A możliwości jej wykorzystania jest naprawdę wiele.

Przy współpracy z MerchUp możliwości personalizacji są niezwykle rozbudowane i pozwalają dostosować prezent do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta czy klientki. Można wybrać różne metody zdobień jak haft, nadruk DTG, sitodruk czy termotransfer. Kolejno personalizacja obejmuje również metki, etykiety oraz opakowania, gdzie można umieścić logo, hasło reklamowe czy życzenia. Nadaje to całości wyjątkowy charakter i wartość.”

– uzupełnia Michał.

Warto również pamiętać, że prezent dla klienta czy pracownika, a jego koszty to aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę. Dobrze jest już na samym początku określić swój budżet i wybrać produkty zgodnie z możliwościami finansowymi firmy. Jednak personalizacja nie zawsze musi być kosztowna, a efekty mogą być nieocenione.

„Rozumiemy, że każdy klient ma swoje określone możliwości budżetowe. Dlatego dopasowujemy projekty i produkty do indywidualnych możliwości finansowych, oferując zarówno naszą własną odzież, jak i szukając ekonomicznych alternatyw o równie dobrej jakości. Naszym celem jest zapewnienie klientom i klientkom elastyczności i dopasowania do ich potrzeb niezależnie od budżetu.”

– podsumowuje Michał.

Komponując gift pack, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, takich jak dopasowanie do okazji, research produktów i personalizacja paczki. Warto również korzystać ze wskazówek i pomysłów od osoby prowadzącej projekt, w firmie zajmującej się produkcją merchu. Może to pomóc w stworzeniu trafionego i satysfakcjonującego prezentu zarówno dla pracowników, jak i klientów. Merch to dla firmy inwestycja w budowanie relacji i lojalności, która może przynieść wiele korzyści w dłuższej perspektywie czasowej.