Employer Branding HR

Poznaj potrzeby swojego zespołu i stwórz gift packi z myślą o nich

Na co zwrócić uwagę, aby upominki dla zespołu odpowiadały na jego potrzeby?

Przygotowanie gift packów dla zespołu to ważny element w procesie budowania ich zaangażowania w zespole oraz poczucia przynależności do firmy. Welcome paki w procesie onboardingu, paczki świąteczne czy prezenty z okazji rocznic i urodzin to coraz częstsza praktyka wśród firm. Jak przygotować zestawy, które będą zarówno praktyczne i spełniające oczekiwania obdarowanych osób?

Poznaj potrzeby swoich pracowników i pracowniczek

Przeprowadzenie analizy potrzeb to często spore wyzwanie. Każda osoba ma swoje preferencje i odmienne podejście, jednak warto przeprowadzić ankietę pilotażową, która pozwoli zebrać i skompensować ich potrzeby. Pozwoli to szeroko spojrzeć na zespół i jego potrzeby. Nie zapominaj jednak, o pytaniach otwartych i istocie indywidualnego podejścia danych członków i członkiń zespołu podczas swojego researchu.

Warto dodatkowo zastanowić się co sprawdzało się do tej pory w firmie – co z dotychczasowych gift packów wzbudziło pozytywne odczucia, a co raczej zostało przemilczane wśród zespołu? To dobra droga, aby przekonać się, w jakim kierunku warto iść, a czego lepiej unikać w przyszłości.

Jeśli to pierwszy raz, kiedy w Twojej firmie decydujecie się na obdarowanie pracowników, warto postawić na sprawdzone produkty, powszechnie lubiane i cenione jak bluzy kangurki czy skarpetki – to must-have firmowego merchu na start! Zachęcamy też do zapoznania się z naszym raportem dotyczącym welcome packów, który może pomóc w dobraniu odpowiedniego zestawu na początek.

Zastanów się, co sprawdzi się w Twojej firmie

Istotne jest dobranie zestawu odpowiedniego dla Twojej firmy. Specjaliści od IT raczej nie skorzystają z notesu, ale za przyda im się ładowarka bezprzewodowa czy power bankPolecamy również inwestować w sprawdzoną i dobrej jakości odzież obrandowaną logiem Twojej firmy. To użyteczny prezent, który jednocześnie dobrze wpływa na budowanie wizerunku Twojej marki.

Pamiętaj o personalizacji!

Po dobraniu odpowiednich produktów nie zapominaj o szerokich możliwościach personalizacji – warto z nich korzystać, urozmaicając swoje paczki! Poza umieszczeniem logotypu na danej rzeczy w MerchUp możesz zadbać również o pozostałe elementy. Dzięki temu, że szyjemy nasze produkty lokalnie i każde zamówienie traktujemy indywidualnie, możesz zdecydować o wielu szczegółach jak kolory sznurków czy suwaków. Dodatkowo miłym elementem może być uwzględnienie na odzieży imienia czy nazwy zespołu danego pracownika.

Odpowiednie i estetyczne zapakowanie paczki oraz dołączona kartka z wiadomością do pracownika też będzie elementem, który na pewno zostanie doceniony!

Dopasuj prezent do okazji

Dobre dopasowanie prezentu do okazji to kolejny krok do sukcesu. Onboarding, święta, jubileusz? Warto przemyśleć co powinno znaleźć się w zestawie na daną okazję. 

W paczce onboardingowej, czyli welcome packu należy pamiętać o tym, aby znalazło się w niej to, co niezbędne dla pracownika Twojej firmy na starcie – zestaw materiałów biurowych, butelka na wodę czy gadżety technologiczne. Przemyśl, co jest najbardziej potrzebne w danym dziale Twojej firmy, potwierdź to z dotychczasowymi członkami zespołu i do dzieła!

Zobacz nasze propozycje zestawów dla pracowników IT:

W przypadku świąt opcji jest równie dużo. Czapki, szaliki, swetry? Wszystkie produkty możesz dopasować do świąteczno-zimowego klimatu, dzięki szerokim możliwością personalizacji. Jeśli nie masz własnego pomysłu, w stworzeniu projektu mogą wesprzeć Cię nasze graficzki. 

Zobacz nasze propozycje zestawów świątecznych:

Nie masz pomysłu albo masz ich zbyt dużo? Daj swojemu zespołowi wybór!

Gdy chcesz, aby każdy pracownik i każda pracowniczka miała możliwość wyboru personalizacji konkretnego modelu i koloru odzieży czy innych elementów – jest na to sposób! Oferujemy możliwość, w ramach której każda osoba indywidualnie decyduje o ostatecznym wyglądzie swojej paczki. 

Wspólnie tworzymy wizualizacje odpowiadające Twoim oczekiwaniom, a następnie powstaje platforma, na której każdy ma możliwość wyboru swojego idealnego wariantu, na podstawie wcześniej otrzymanego voucheru z kodem do strony. Zobacz, jak wyglądała nasza realizacja dla Credit Agirole, gdzie do wyboru było aż 18 projektów! 

Dodatkową pomocą przy tworzeniu paczek prezentowych, zwłaszcza na dużą skalę, jest Gifting as a service (GaaS). W ramach niej poza projektem i produkcją merchu, magazynujemy i wysyłamy paczki prezentowe we wskazanym przez Ciebie terminie i w odpowiednie miejsce. Dzięki temu nadane paczki nie zalegają w Twoim biurze oraz nie musisz martwić się ich ciągłą dystrybucją, a jednocześnie każda z nich trafia na czas tam, gdzie powinna!