Oferta Welcome Pack

Jak może wyglądać personalizowany welcome pack dla pracowników IT?

Dopasowanie zawartości welcome packa do stanowiska to podstawa!

  • onboarding

Rywalizacja o pracowników to jedno z największych wyzwań firm w branży IT. Kandydaci oczywiście wciąż zwracają uwagę na wynagrodzenie, ale coraz większe znaczenie ma wiele innych aspektów, w tym atmosfera w firmie i dobre relacje w zespole. A zgodnie z zasadą, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, welcome packi dla pracowników stały się standardem. 

Aby jednak zaimponować nowo zatrudnionej osobie, sam fakt wręczenia paczki powitalnej nie wystarczy. Jej zawartość musi zrobić odpowiednie wrażenie.

Dlaczego welcome packi stały się tak popularne w branży IT?

O ile podpisanie umowy jest formalnym początkiem w firmie, wręczenie welcome packa to symboliczne powitanie nowej osoby w zespole. Dobrze więc, żeby gifty nie tylko były przydatne, ale i oznaczone logiem i utrzymane w kolorystyce firmy, co daje pracownikowi jasny sygnał, że stał się właśnie częścią drużyny. 

Jest to też okazja na podkreślenie wartości firmy. Starannie przygotowana paczka z oryginalnymi produktami wysokiej jakości świadczy o tym, że pracodawca rzetelnie podchodzi do wszystkiego, czego się podejmuje i dba o zespół. Co więcej, te najbardziej atrakcyjne i praktyczne prezenty automatycznie stają się reklamą dla firmy, jeśli pracownicy będą z nich korzystać na co dzień. 

Niestety, nasze badanie wykazało, że często do welcome packów trafiają gifty, które lądują w kącie i są praktycznie całkowicie nieużywane. Mowa tutaj o takich rzeczach, jak niezbyt wyróżniające się długopisy czy notesy. Nie jest to w końcu dopasowany element dla osób z branży IT. Jira i inne aplikacje do zarządzania taskami są dla nich zupełnie wystarczające.

To samo badanie pokazało nam również, że jakość to aspekt, który ma bezapelacyjnie największe znaczenie. Znacznie lepiej więc przygotować skromniejszy welcome pack z atrakcyjnymi prezentami niż pełną paczkę produktów przeciętnej jakości. 

Jako eksperci od prezentów, przedstawimy kilka propozycji, które doskonale pasują do welcome packa w firmie IT. Wszystkie te gifty oferujemy w ramach usługi Welcome pack.

Pomysły na welcome packi dla spacjalistów i specjalistek IT

1. Ubrania z logo firmy

Obrandowane ubrania należą do najbardziej atrakcyjnych i pożądanych przez pracowników prezentów. Zwłaszcza jeśli są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Starannie zaprojektowane i wygodne bluzy, skarpety, koszulki czy polary to praktyczny prezent, który może towarzyszyć pracownikom w pracy, ale i poza nią. Aby jednak mieć pewność, że pracownicy i pracowniczki chętnie zostaną ambasadorami marki, odzież firmowa musi być stylowa i oryginalna. Aby to osiągnąć, do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i dbamy o szczegóły, tworząc ciuchy, które oddają charakter firmy i są zgodne z jej identyfikacją wizualną. 

Po inspiracje zapraszamy do zakładki Case Studies, gdzie możesz zobaczyć przykładowe projekty w akcji.

2. Pokrowiec, plecak lub torba na laptopa

Trudno o bardziej praktyczny prezent dla pracownika w branży IT. Jeśli tylko dana osoba nie będzie musiała pracować na większej stacji roboczej (jak np. projektanci 3D), taki prezent z pewnością przyda się w codziennym użytkowaniu. Pamiętajmy jednak, żeby upewnić się, jakiej średnicy laptop otrzymują pracownicy, by dostosować do niej rozmiar plecaka, torby czy pokrowca. 

3. Kubki ceramiczne i butelka

Progres w projektach programistycznych liczy się w linijkach kodu i wypitych kubkach kawy, więc kubek z logo firmy to jeden z tych absolutnie oczywistych prezentów. Oczywiście, nie samą kawą człowiek żyje, więc coraz bardziej popularne są również ekologiczne butelki do wielokrotnego wykorzystania. 

4. Wlepki z logo firmy (i nie tylko)

Nalepka z firmowym logo to standard w branży. Według tradycji branżowej, ląduje ona zazwyczaj na laptopie i innych sprzętach pracownika. Do welcome packa można jednak dorzucić inne wlepki, które nawiązywać mogą np. do języka programowania lub narzędzi, z których korzystać będzie dana osoba. 

5. Długopisy z końcówką touch

Zwyczajne długopisy raczej nie będą zbyt intensywnie wykorzystywane i nie zapadną w pamięć, ale te przystosowane do ekranów dotykowych to zupełnie inna historia. Zwłaszcza jeśli pracownicy pracują na sprzętach, takich jak tablet lub laptop z ekranem dotykowym. 

6. Krówki

Nie jest to może prezent, który zapadnie szczególnie w pamięć i będzie wykorzystywany przez długi czas, ale słodki akcent tego typu to świetne dopełnienie welcome packa. Poza tym, spójrzmy prawdzie w oczy. Kto nie lubi krówek? 

7. Nowoczesne gadżety elektroniczne

Osoby pracujące w sferze digital cenią sobie wszelkie udogodnienia, które pomagają im pracować w maksymalnym komforcie i być zawsze online. Dlatego też dobrym pomysłem mogą być stylowe, biurkowe ładowarki bezprzewodowe, wieloportowe, huby USB-C do laptopów czy power banki. Aby jednak produkty te rzeczywiście były dobrze przyjęte, muszą być wysokiej jakości i gwarantować kompatybilność z najnowszymi urządzeniami.

8. Zatyczki na uszy w opakowaniu ze znakowaniem

Ten dość nieoczywisty prezent okazuje się często zbawieniem, zwłaszcza dla programistów, którzy zmagają się ze skomplikowanymi taskami. Niestety, czasem pełne skupienie możliwe jest tylko w kompletnej ciszy, a o nią nie zawsze łatwo. No, chyba że ma się zatyczki pod ręką. 

9. Wygodne klapki do pracy

Casualowy styl obowiązuje w coraz większej liczbie biur i pracownicy bardzo sobie go cenią. Klapki w welcome packu stają się więc nie tylko przydatnym elementem ubioru, ale i sygnałem dla nowej osoby, że swoboda i wygoda w biurze jest priorytetowa. 

10. Podkładki pod nadgarstki

Podkładka pod nadgarstki sprawi, że codzienna praca będzie bardziej ergonomiczna, a bolący nadgarstek przy długiej pracy z myszką przestanie być problemem, dlatego to idealnie rozwiązanie dla pracowników IT, którzy spędzają większość czasu klikając w klawiaturę. Poza zdrowotnym aspektem na plus jest również design tego gadżetu.

Idealny welcome pack to nie tylko prezenty

Aby dopełnić doświadczenie prezentowe i wywołać prawdziwy efekt wow, warto zadbać o szczegóły. O czym konkretnie mowa?

Personalizowane opakowanie

Jak już wspominaliśmy pierwsze wrażenie jest kluczowe, a przecież to nie samą zawartość pracownik widzi najpierw. 

Możliwości jest kilka. Najbardziej elegancka opcja to personalizowane pudełko kartonowe, które można ozdobić na trzy różne sposoby. Druga opcja, nieco luźniejsza, ale bardziej praktyczna, to obrandowane torby ekologiczne, które również występują w trzech wariantach. 

Kartka powitalna

Do welcome packa dorzucić można kartkę, na której dodamy kluczowe informacje, które pomogą nowej osobie odnaleźć się w firmie. Może się na niej znaleźć np. mapka biura czy treść Misji i Wizji firmy. Jako bardziej osobisty akcent, mogą na niej podpisać się członkowie i członkinie zespołu, do którego dołącza nowa osoba.  

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów w stworzeniu idealnego welcome packa

W MerchUp pomagamy firmom na każdym etapie projektowania, tworzenia i dostarczania welcome packów do siedziby firmy lub bezpośrednio do pracowników, jeśli pracują oni zdalnie.

Skontaktuj się i wspólnie stwórzmy idealny welcome pack dla Twoich pracowników.