Odzież Oferta

Opcje personalizacji w MerchUp

Jak możesz spersonalizować odzież i akcesoria?

  • corporate gifting

Atrakcyjnie zaprojektowane i dobrze wykonane ubrania firmowe mogą być świetnym narzędziem w celach reklamowych lub doskonałym prezentem dla pracowników czy pracowniczek. Personalizować można całe zestawy, a więc nie tylko ubrania, ale także akcesoria i opakowania, dlatego warto zadbać o spójność z identyfikacją wizualną marki. Jakie możliwości personalizacji oferuje MerchUp?

Zdobienia

Najważniejszą rolą firmowych prezentów jest pokazanie pracownikom i pracowniczkom, że są ważni w organizacji oraz podziękowanie im za dotychczasową pracę. Umieszczone na nich logo dodatkowo sprawia, że zespół czuje się ze sobą jeszcze bardziej związany. Pracodawca odnosi jeszcze jedną dodatkową korzyść – obrandowane ubrania, noszone przez pracowników służą budowaniu świadomości marki oraz reklamie pracodawcy wśród przyszłych klientów i pracowników firmy.

Zobacz przykłady wśród realizacji dla naszych klientów:

Logo firmy nie musi być jednak jedynym nadrukiem. Ubranie można ozdobić dowolną grafiką, która urozmaici i uatrakcyjni projekt.

W MerchUp zdobienia wykonujemy czterema metodami:

  • Haft
  • Nadruk DTG
  • Sitodruk
  • Termotransfer

O najpopularniejszych z nich, czyli hafcie, nadruku DTG oraz hafcie przeczytasz szczegółowo w poprzedniej publikacji:

Personalizacja bluz

Nawet bardzo skomplikowane projekty są idealnie odwzorowane na odzieży. Tworząc z nami bluzy, możesz zmienić w nich prawie każdy szczegół, a to dzięki temu, że szyjemy każdą z nich od podstaw w lokalnej szwalni z wyselekcjonowanych przez nas materiałów. Pozwala to również na uwzględnienie wszystkich kolorów identyfikacyjnych firmy, dlatego o spójność z marką nie trzeba się martwić.

Zacznijmy od kaptura, który może być w innym kolorze niż reszta bluzy, a dopasowany do koloru suwaka czy nadruku. Może być również wykonany z materiału we wzory, co sprawi, że bluza będzie jeszcze bardziej unikalna.

Jeżeli mowa o kapturze, to nie możemy zapomnieć o sznurkach. W MerchUp oprócz koloru możesz wybrać ich kształt (płaski, okrągły) lub zdecydować się na ich brak.

Do wyboru są także 4 różne zakończenia sznurka, które nadają odpowiedniego charakteru bluzie.

Kolejno posiadamy także oczka na sznurki w trzech kolorach.

Personalizować możesz również suwaki – kolor taśmy oraz kolor samego zamka. W ten sposób stworzysz spójną całość.

Metki i etykiety

Metki z logo to świetny sposób na nadanie indywidualnego charakteru ubraniom. Może się wydawać, że jest to mały i niewiele znaczący szczegół, ale to tylko pozory. Dodatkowo wszyte lub dopięte metki pokazują, że pracodawca zadbał nawet o najmniejsze szczegóły projektu. Dają one też ekskluzywny akcent odzieży i umożliwiają umieszczenie hasła reklamowego czy motto firmy.

W MerchUp dostępne są 3 rodzaje metek.

Metka żakardowa

Pierwsza z nich to metka żakardowa. Jest to najczęściej spotykany typ metki w produkcji odzieży.

Metka transferowa

Drugi typ metek to transferowe. Ich aplikacja jest mniej typowa, ponieważ polega na umieszczeniu wzoru bezpośrednio na materiale. Jest to metka, która zapewnia najwyższy komfort użytkowania, ponieważ jest zupełnie niewyczuwalna dla skóry.

Metka z imitacji skóry

Trzeci typ to metka z imitacji skóry, która dodaje odzieży charakteru i tworzy oryginalny i kultowy efekt. Jest to szczególnie dobry wybór, przy bluzach, polarach, szalikach i zimowych czapkach.

Metki możesz umiejscowić w dwóch miejscach: na karku oraz przy dolnym ściągaczu.

Swoje logo lub inny wybrany projekt możesz umieścić także na kartonowych etykietach. Warto wykorzystać tę opcję na dodatkowe spersonalizowanie i uatrakcyjnienie zamówienia np. slogan firmy, krótkie podziękowania, czy życzenia.

Kartony i opakowania

Metkowanie wykonywane jest przy końcu procesu produkcyjnego, po czym następuje dokładne oczyszczenie odzieży z nitek i wreszcie – pakowanie. Odzież możemy przygotować do wysyłki na kilka sposobów.

Pierwszym jest standardowe opakowanie foliowe z materiału podlegającego recyklingowi, a także jego alternatywa, czyli opakowanie papierowe z logo firmy.

Osobom, które cenią sobie recykling proponujemy, aby zapakowały odzież w bawełniane torby, które mogą być w dowolnym kolorze i wzorze, a także zawierać logo. Obdarowani torbą z pewnością znajdą dla niej kolejne zastosowanie – zabiorą na zakupy warzywne lub zapakują do niej laptopa w drogę do pracy.

Najbardziej eleganckim opakowaniem będzie kartonowe pudełko z Twoim nadrukiem. Świetnie sprawdzi się także, gdy prezentujesz kilka rzeczy naraz, np. w formie welcome packa dla nowego pracownika. 

Pudełko możemy ozdobić trzema różnymi sposobami. Pierwszy z nich to który eko druk, który może być wykonany w dowolnym kolorze na zewnętrznej lub wewnętrznej kalpie. Kolejna opcja to specjalna, eko naklejka, zawierająca grafikę w dowolnym kolorze.

Całą zewnętrzną klapę możemy także pokryć kolorem i wzorem. Przy tej opcji masz do wyboru kolor wnętrza pudełka: biały lub naturalny.

Kartki i naklejki

Dopełnieniem każdego prezentu jest kartka z życzeniami lub podziękowaniami. Ten mały gest pozwala na przekazanie kilku miłych słów obdarowanym i tym samym wzmocnienie pozytywnych odczuć związanych z pracodawcą. Wzorów i kolorów do wyboru jest wiele, więc z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie.

Kolorowe naklejki to ciekawy dodatek, którym pracownicy mogą ozdobić laptopy, notesy i inne przedmioty codziennego użytku. Możemy je przygotować w wielu formach m.in zestaw na kartkach A5, lub pojedyncze, krojone naklejki.

Paczka z firmowymi ubraniami to jeden z bardziej oryginalnych i praktycznych prezentów. Może być wręczana na różne okazje lub po prostu w geście uznania dla zespołu.

Jak wynika z naszego raportu, opcja dodatkowej personalizacji, m.in. metek i opakowań jest dla pracodawców niezwykle ważna przy wyborze dostawców prezentów.

Korzystając z kompleksowych usług jednej firmy, pracodawca nie musi angażować działu HR do nadzorowania prac i samodzielnego pakowania paczek. Opcja ta, jest więc wygodniejsza i oszczędza czas oraz pieniądze organizacji.