Employer Branding Eventy HR Odzież

W którym miejscu powinno znaleźć się logo na koszulce firmowej? Doradzamy!

Koszulki dla zespołu, na eventy czy inne okazje? Przemyśl jak je najlepiej wykorzystać!

Koszulki firmowe nie tylko odzwierciedlają jedność pracowników i pracowniczek w firmie, ale także są potężnym narzędziem w budowaniu świadomości marki. Umiejscowienie logo na koszulce to kluczowy element, który może znacząco wpłynąć na osiągnięcie zaplanowanego celu. Dlatego przygotowaliśmy wskazówki na temat najlepszego umieszczenia nadruku, by sprostać oczekiwaniom i potrzebom firmy.

Na początek wybierz metodę nadruku logo na koszulce

Rodzaj nadruku ma istotne znaczenie dla końcowego wyglądu koszulki firmowej. W MerchUp jesteśmy mistrzami personalizacji, więc opcji mamy wiele. Najczęściej naszym klientom i klientkom rekomendujemy wybór spośród 3 metod: nadruk DTF, sitodruk czy haft komputerowy.

Każdy z nich wygląda atrakcyjne, jednak warto dobierać metodę w zależności od projektu i umiejscowienia nadruku na odzieży.

Sitodruk

Metoda sitodruku oferuje trwałe i wyraziste nadruki, idealne do prostych wzorów z logo firmy. Jest skuteczny, szczególnie przy jednolitych kolorach – przy większej ich ilości wymaga to od nas użycia dodatkowych matryc. Przy tej metodzie można zastosować specjalne farby np. z brokatem, z metalicznym połyskiem czy świecące w ciemności, a wykonując nadruk puchnący (puff), możemy również uzyskać efekt 3D.

Haft

Jeśli poszukujesz eleganckiego wykończenia, haft może być doskonałym rozwiązaniem. To trwała metoda, która dodaje prestiżu logo firmy na koszulce czy innym ubraniu. Średnio sprawdzi się jednak przy dużych, skomplikowanych wzorach, bo może usztywnić materiał – choć to też nie reguła, co sprawdziliśmy przy naszej realizacji dla Mennica Polska.

Nadruk DTF (Direct to Film)

Nadruk DTF umożliwia odwzorowanie skomplikowanych wzorów i kolorów na różnych materiałach. Jest to nowoczesna technologia dająca wyraziste rezultaty. Proces ten wygląda podobnie do drukowania znanego nam z domu czy biura – specjalna drukarka nanosi tusz bezpośrednio na tkaninę. DTF pozwala na bardzo dobre odwzorowanie kolorów na jasnych tkaninach, jednak te nadruki nim wykonane na ciemnych ubarniach może wymagać uprzedniego nałożenia białego podkładu bazy. 

Więcej o powyższych metodach przeczytasz w naszym wpisie: Czym się różnią rodzaje zdobień na odzieży.

Jakość dzianiny wpływa na wygląd nadruku na koszulce

Nie zapominajmy o jakości samej koszulki – to kolejna kluczowa kwestia przy wyglądzie końcowym. Dobrze dobrane dzianiny zadbają o lepszy wygląd nadruku oraz komfort noszenia dla pracowników i pracowniczek, kiedy już otrzymają swoje koszulki. Dlatego warto zwracać na jakość materiału oraz jego pochodzenie przy wyborze firmy realizującej firmowy merch.

Na ten temat dowiesz się więcej w artykule: Dlaczego skład ubrań jest ważny?

Atrakcyjny branding merchu firmowego

Koszulki firmowe stanowią ważny element merchu. Odpowiednio zaprojektowane i umieszczone logo na koszulce może przyciągać uwagę i promować markę. Kluczowe jest dopasowanie designu do identyfikacji wizualnej marki – zadbaj o spójność kolorów, wizji i estetyki z tym, co prezentujecie na co dzień.

Jeśli zależy Ci, aby Twój zespół nosił koszulki z logo firmy i poza nią, postaw na minimalistyczny i estetyczny design. Przemyśl odpowiednią paletę kolorów – możesz postawić na tradycyjne jasne i użytkowe barwy lub unikatowe i wyraziste kolory, których wybór w MerchUp jest bardzo duży. 

Umiejscowienie nadruku na koszulce, które odpowiada potrzebom firmy

Miejsce, gdzie umieszczone zostanie logo, ma kluczowe znaczenie. Tworząc odzież od podstaw w lokalnych szwalniach, możemy umieścić nadruk w dowolnym miejscu, które odpowie na potrzeby danej firmy. Warto przeanalizować jakie cele chcemy osiągnąć, co ma być widoczne i w jakich sytuacjach. Pozwoli to odpowiednio dopracować projekt.

Przykładem może być nasza realizacja bluz dla Sharebee na ich konferencję online Linkedin Local Virtual. Logo marki zostało umieszczone w niestandardowym miejscu – na przodzie kaptura, aby było widoczne w kadrze kamery podczas wystąpień prelegentów i prelegentek. 

Za to przypadku eventów stacjonarnych warto zdecydować się na większe, dobrze widoczne logo z odległości na plecach lub froncie ubrania. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy na koszulkach dla Wolves Summit, ponieważ zależało im, aby ich zespół był dobrze rozpoznawalny na terenie wydarzenia. 

Koszulki Wolves Summit podczas konferencji w 2022 roku

3 najpopularniejsze umiejscowienia nadruku na koszulce to:

Front

Logo umieszczone na piersiach jest wybierane ze względu na elegancję i subtelność. Można osadzić je po prawej czy lewej stronie, jak i na środku w wybranej wielkości.

Rękawy

Umieszczenie logo na rękawie daje koszulce dynamiczny wygląd i pozwala na większą widoczność z innej perspektywy, niż front.

Plecy

Logo na plecach może być efektowne, szczególnie gdy firma chce zwrócić na siebie uwagę. Pozwala to także na wykorzystanie większych nadruków w efektowny i estetyczny sposób. 

Wyróżnij się unikatowym wzorem na koszulce

Kreatywność jest kluczem do skutecznego wykorzystania koszulek firmowych w strategii danego działania. Unikalny wzór może przyciągać uwagę i wyróżniać firmę spośród konkurencji. 

Dlatego poza logo firmy możesz wykorzystać dodatkowe zdobienia. Przykładowo Grupa Good One na bluzach dla zespołu wykorzystała slogan swojej marki, podkreślając jednocześnie swoje wartości. Sprawdziłoby się to również niezawodnie na t-shirtach. 

Zespół Good One PR w swoich bluzach

Samo umieszczenie logo na koszulce firmowej to nie tylko kwestia estetyki, ale także strategii marketingowej. Pamiętaj o dopasowaniu designu do identyfikacji wizualnej marki oraz o jakości wykonania, by logo prezentowało się najlepiej, promując firmę w sposób efektywny i profesjonalny.