Employer Branding

Grupa Good One x MerchUp

Bluzy z wykorzystaniem claimu firmy

  • EB

Tym razem to MerchUp był inicjatorem współpracy. Poszukiwaliśmy wsparcia w zakresie komunikacji podczas naszego rebrandingu, dlatego zgłosiliśmy się do Good One PR, która jest częścią grupy marketingowej Good One, a następnie zrobiliśmy to, co leży w naszej specjalności – stworzyliśmy wyjątkowe, brandowane bluzy z inspirującym hasłem dla ich zespołu.

Potrzeby klienta

O naszej ofercie Good One czyli polska grupa marketingowa, obejmująca siedem agencji, dowiedziała się wcześniej, przeglądając platformę LinkedIn, gdzie regularnie trafiali na nasze posty oraz przykładowe realizacje. Wtedy jeszcze nie planowali wprowadzenia własnego, spójnego, firmowego merchu całej grupy, jednak to my podjęliśmy pierwszy krok i skontaktowaliśmy się z agencją, szukając partnera do wsparcia w komunikacji związanej z rebrandingiem. Dzięki naszym wspólnym działaniom w obszarze PR poznaliśmy się bliżej, a to sprawiło, że zespół Good One postanowił, że to dobra pora, aby stworzyć razem coś dla ich zespołu.

Finalny projekt

W przeszłości, w ramach prezentów świątecznych, każdy pracownik otrzymał bluzę ze swoim komiksowym wizerunkiem, w charakterystycznym dla danego zespołu kolorze. Bluzy były świetnym firmowym upominkiem, ale nie do końca sprawdzały się w noszeniu na co dzień. Tym razem agencji zależało na stworzeniu uniwersalnego projektu, który będzie służył członkom i członkiniom zespołu także poza pracą – dlatego postawili na spokojniejszą kolorystykę i klasyczny fason, czyli czarne bluzy classic.

Good One to ludzie, wartości oraz profesjonalne usługi z zakresu komunikacji marketingowej, co wyraża claim, który poza logo grupy pojawił się na bluzach. “Whatever you are, be a Good One.” to hasło, które od lat przyświeca zespołom na co dzień i w prostych słowach wyraża wartości, tj.: partnerstwo, równość, różnorodność i otwartość. Właśnie tak powstały bluzy, które nie tylko stały się subtelnym elementem identyfikacji w firmie, ale także inspiracją do pracy, stałego rozwoju, ale przy tym wszystkim pozostania sobą.

Efekty współpracy

Bluzy otrzymali wszyscy pracownicy agencji działających w ramach Grupy Good One, czyli około 40 osób. Odbiór był bardzo pozytywny – zwracali oni uwagę na ich minimalistyczny design i uniwersalność, co sprawiło, że mogli nosić je nie tylko podczas firmowych integracji, ale także na co dzień – na siłowni, na spacerze z psem czy nawet na wyjazdach wakacyjnych. Dobre opinie pojawiły się również po pierwszych praniach, kiedy wysoka jakość dała o sobie znać.

Merch to z perspektywy grupy marketingowej Good One ważny element działań employer brandingowych oraz miły upominek dla pracowników, który sprawia, że czują się częścią firmy, a to zwiększa ich motywację. Co więcej, brandowane akcesoria lub odzież to także świetny dodatek do budowania przez agencję relacji z partnerami biznesowymi czy dziennikarzami.

Opinia o współpracy

Good One wskazało jako największy plus współpracy z MerchUp sprawną komunikację oraz zaangażowanie w cały proces. Dzięki temu projekt przebiegł bezproblemowo, a następnie otrzymali oni wysokiej jakości bluzy, idealnie wpisujące się w identyfikację firmy.

Opinia klienta

Największym plusem we współpracy z MerchUp z pewnością była sprawna komunikacja i ogromne zaangażowanie. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy dylematów związanych z samym projektem mogliśmy liczyć na sprawne wsparcie, a sam proces produkcji i dostarczenia zamówienia przebiegł bezproblemowo.

Katarzyna Mońka Strategy & Business Development Manager, Grupa Good One