Corporate gifting Employer Branding

Mennica Polska x MerchUp

Najbardziej szczegółowy haft w historii

  • EB
  • prezenty_dla_pracowników

Często klienci przychodzą do nas z ciekawymi pomysłami, których nie mieliśmy jeszcze okazji wypróbować. W takich sytuacjach nie szykujemy się do odwrotu, wręcz przeciwnie – nowe wyzwanie to dla nas dużo satysfakcji!

Staramy się jak najlepiej odwzorować wizję klienta, dlatego nie boimy się eksperymentować, żeby uzyskać pożądany efekt. Logo na sznurkach do bluzy? Materiał we własnym kolorze? – To już udało nam się zrobić! Co jeszcze? Może skomplikowany haft?

Potrzeby Klienta

Mennica Polska zgłosiła się do nas z pomysłem wykonania prezentów dla swoich pracowników. Zdecydowali się na bluzy kangurki z wielkim wyhaftowanym logiem. Od początku wiedzieli jaki efekt chcą uzyskać – duże, szczegółowe logo na przodzie ubrania. Bardzo istotny był dla nich również kolor materiału, czyli butelkowa zieleń odpowiadająca kolorowi identyfikacyjnemu firmy.

Od razu zabraliśmy się do pracy. Jeszcze tego samego dnia przesłaliśmy wycenę. Sam projekt był dla nas wyzwaniem, ponieważ mieliśmy wątpliwości czy tak duży haft nie usztywni bluzy w taki sposób, że stanie się niewygodna.

Finalny projekt

Doradziliśmy klientowi rozmiar i umiejscowienie logo, a następnie rozpoczęliśmy szycie i haftowanie prototypu. Po 1,5 tygodnia wysłaliśmy go do zweryfikowania. Okazało się, że projekt bardzo się spodobał. Nie mieli żadnych zastrzeżeń, dlatego od razu przeszliśmy do produkcji aż 500 bluz!

Haft wykonaliśmy z nitek w trzech kolorach: intensywnie czarnym, śnieżno-białym i złotym – przy tym kolorze użyliśmy specjalnej metalicznej nitki, nawiązując w ten sposób do branży klienta.

Przesłane nam logo było bardzo szczegółowe. Z tego powodu przygotowanie programu było nieco trudniejsze od standardowych projektów i wymagało trochę więcej czasu grafika. Ostatecznie udało się odwzorować wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Pomimo że maszyny hafciarskie haftują znacznie szybciej niż ludzie, to na skończenie tak ogromnego wzoru na jednej bluzie, potrzebowały aż 1,5h. Dla porównania standardowy haft na mniejszym formacie to kwestia ok. 10 minut.

Efekty współpracy

Po 3 tygodniach intensywnej pracy udało nam się doprowadzić do końca produkcji. Gdy pracownicy Mennicy otrzymali prezenty, okazało się, że są nimi zachwyceni. Niektórzy pochwalili się, wrzucając zdjęcia bluz na swoje profile w mediach społecznościowych.

Faktycznie efekt prezentował się wyjątkowo. Dzięki temu projektowi nauczyliśmy się, że tak duże zdobienia wykonane tą metodą świetnie sprawdzają się na naszych bluzach. Gdy nowi klienci zastanawiają się nad haftem o podobnym rozmiarze, prezentujemy im Mennicowe bluzy, co rozwiewa ich wszelkie wątpliwości.

Współpraca poszła znakomicie. Komunikacja obu stron była szybka i sprawna, dlatego udało nam się skończyć projekt w tak krótkim czasie. Wiemy, że to nie koniec naszej współpracy!