Corporate gifting Employer Branding

Credit Agricole x MerchUp

18 projektów w jednym zamówieniu

  • prezenty_dla_pracowników

A gdyby tak nie robić jednego projektu, a dać możliwość wyboru pracownikom? Właśnie na taki pomysł wpadł Credit Agricole, który się do nas zgłosił.

Potrzeby Klienta

Z okazji świąt bank Credit Agricole chciał podarować swoim pracownikom bluzy i skarpetki firmowe – 245 sztuk bluz i 245 par skarpetek. Klient chciał, aby każdy pracownik, miał możliwość wyboru personalizacji, czyli konkretnego modelu i koloru odzieży, które jak najlepiej wpisywałaby się w ich gust. Dlatego miało powstać aż kilkanaście wariantów odzieży.

To było dla nas coś nowego. Zazwyczaj klienci decydują się na jeden projekt, a tu mamy ich aż 6! Oczywiście to tylko zachęciło nas do podjęcia wyzwania i od razu rozpoczęliśmy działania.

Finalny projekt

Przygotowaliśmy wycenę, a następnie zgodnie z potrzebami klienta opracowaliśmy aż 6 różnych grafik, które pasowały do trzech wybranych modeli bluz. Co dało łącznie aż 18 kombinacji do wyboru, nie wspominając o kolorze materiału! Jeszcze przed zaakceptowaniem projektu klient otrzymał od nas produkty pokazowe, które spełniły jego oczekiwania i mogliśmy kontynuować cały proces.

Nadruki na bluzach wykonaliśmy jedną z najtrwalszych metod zdobienia, czyli sitodrukiem. Umiejscowiliśmy logo na piersi po lewej stronie i uznaliśmy, że najlepiej, aby było ono czarne na różowej bluzie, natomiast białe na pozostałych. W tym projekcie po raz pierwszy użyliśmy czerwonego materiału, który na stałe zagości w naszej ofercie.

Z kolei skarpetki wykonaliśmy w dwóch wariantach. Niebieskie z printem z dużym logo banku oraz czarne z printem wykorzystującym miejsze logo.

Mając gotowe wizualizacje, utworzyliśmy platformę, na której można było zdecydować się na konkretny wariant. Aby pracownicy mogli wybrać ulubioną bluzę, bank rozdał im specjalne vouchery z linkiem prowadzącym do naszego sklepu.

Po zarejestrowaniu wszystkich zamówień, rozpoczęliśmy szycie i drukowanie.

Pomimo dużego wolumenu i mnogości wzorów produkcja bluz i skarpetek zajęła nam tylko miesiąc kalendarzowy.

Zajęliśmy się również pakowaniem i dostarczeniem prezentów bezpośrednio do pracowników, co równa się aż 245 indywidualnym wysyłkom! Prawdziwe, logistyczne przedsięwzięcie.

Efekty współpracy

Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów produkcji. Minimalistyczny design projektów to nasza ulubiona estetyka. Cieszymy się również, że nowy kolor z naszej oferty tak dobrze się prezentuje.

Pracownicy i bank byli na tyle zachwyceni prezentami, że postanowili zamówić kolejne rzeczy! Tym razem postawili na letni must-have, czyli worko-plecaki i czapki z daszkiem.