Oferta

Jak dobrać bluzę i korzystać z tabeli rozmiarów?

W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!

  • odzież_personalizowana

Ile razy zdarzyło Ci się zamówić spodnie w swoim rozmiarze, które okazały się za małe lub za duże? Wynika to z tego, że marki szyją ubrania dla innych grup docelowych, a co za tym idzie, korzystają z różnych form odzieżowych. Żeby uniknąć pomyłek podczas zamawiania odzieży online, należy korzystać z tabeli rozmiarów. W tym artykule pokażemy Ci jak robić to poprawnie, składając zamówienie w MerchUp!

Wiem jaki mam rozmiar – po co mi tabela?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, rozmiar L u jednego producenta, może być odpowiednikiem M lub nawet S u innego. Dlatego przed złożeniem zamówienia zawsze warto przeanalizować podaną na stronie sklepu tabelę rozmiarów.

Większość takich tabel podaje wymiary ciała, które trzeba porównać do swoich. W MerchUp ulepszyliśmy ten proces i podajemy wymiary gotowych ubrań, a nie ciała. Będziesz więc wiedzieć, jakiej długości jest bluza czy jej rękawy. Dzięki temu, łatwo dopasujesz rozmiar do swoich preferencji i budowy ciała.

Jak znaleźć tabelę rozmiarów?

W większości sklepów internetowych tabela znajduję się poniżej lub obok sprzedawanego produktu. Czasami jednak trzeba poszukać jej w zakładkach czy na stronie producenta. Poświęcenie tych kilku sekund pomoże uniknąć późniejszych zwrotów i Twojej irytacji, kolejnym nietrafionym zakupem.

Jak wykonać pomiary?

Przygotuj taśmę centymetrową, a jeżeli jej nie masz użyj:

  • miarki zwijanej,
  • sznurka, który porównasz następnie z linijką,
  • aplikacji linijki na telefon.

Następnie, wybierz swoją ulubioną bluzę i porównaj ją z wartościami z tabeli. Aby zmierzyć szerokość pod pachami, ułóż bluzę na płasko, z wyprostowanymi rękawami. Następnie przyłóż miarkę między dwoma pachami, w miejscu łączenia szwów (tak jak na obrazku powyżej) i odczytaj pomiar. Nie odwracaj bluzy na drugą stronę i nie podwajaj wartości.

Wynik może nieco różnić się od tych podanych w tabeli. Należy wtedy wybrać rozmiar, który jest mu najbliższy. Jeżeli wynik plasuje się dokładnie między dwoma rozmiarami np. długość bluzy wynosi 71 cm (M – 70 cm, L – 72 cm) wtedy wybierz zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli wolisz bardziej dopasowane ubrania – rozmiar mniejszy, a jeżeli luźniejsze – rozmiar większy.

W ten sam sposób możesz dopasowywać inne ubrania np. T-shirty czy spodnie. Wystarczy przyjrzeć się obrazkom pod tabelami i wykonać odpowiednie pomiary.

Co jeśli chcę zamówić oversizowy produkt?

Jeżeli zależy Ci na bardzo luźnym kroju, sprawdź bluzy oversize, które powstały właśnie po to, by zapewniać noszącym maksymalną wygodę.

Pamiętaj, aby przed złożeniem zamówienia spojrzeć na tabelę rozmiarów. Dzięki temu nie tylko unikniesz niedopasowanych ubrań, ale również dostosujesz je do swoich preferencji.

Firmy mogą korzystać z różnych tabel i mogą podawać wymiary ciała lub gotowego produktu, dlatego zawsze czytaj opis przed rozpoczęciem mierzenia, aby uniknąć pomyłki.