Oferta

Gifting as a Service – jak wspiera marketing i działy HR?

Na czym polega usługa?

Zamówienie, pakowanie i wysyłanie paczek dla pracowników czy klientów to proces, który generuje dużo czasu i energii wewnętrznych zespołów. Dzięki Gifting as a Service odpowiedzialność za ten proces przechodzi na MerchUp, odciążając działy HR czy marketingowe. Korzystając z tego rozwiązania, firmy mogą całą procedurę produkcji, pakowania i dostarczania prezentów zlecić nam.

Gifting as a Service (GaaS) to model, który staje się coraz ważniejszym elementem firmowych strategii dotyczących utrzymania pracowników, relacji biznesowych czy promocji marki. Na czym on dokładnie polega?

Wsparcie zespołów HR, marketingu czy sprzedaży B2B

W ostatnich latach kluczowe stały się działania z zakresu human relations. Dzięki coraz większej automatyzacji procesów takich jak onboarding, rozliczenia czy nawet rekrutacja, działy HR mogą bardziej skupiać się na tych najbardziej “ludzkich” aspektach funkcjonowania firmy. Kolejnym czynnikiem jest rosnąca konkurencja pomiędzy pracodawcami. Z uwagi na te zmiany dbanie o dobrą atmosferę i satysfakcję z pracy zespołu stało się jednym z najważniejszych zadań zespołów HR. Upominki dla zespołu czy welcome packi dla nowych pracowników to obecnie już standard. Jest to jednak spore wyzwanie ze względu na czas, który trzeba poświęcić na cały proces ich przygotowania i następnej dystrybucji.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku działów handlowych i marketingu. Prezenty to świetny sposób na utrzymywanie dobrych relacji z klientami, ambasadorami marki czy influencerami, jednak znalezienie czasu na przeprowadzenie takiej akcji to nie lada wyzwanie. Samodzielne wymyślenie, zaprojektowanie, zamówienie, spakowanie i następnie rozesłanie paczek to czasochłonny proces, w który trzeba zaangażować przynajmniej kilka osób.

Gifting as a Service jest usługą, która może przydać się zwłaszcza w przypadku przygotowania:

 • welcome packów dla nowych pracowników,
 • packów do pracowników działających spoza biura,
 • packów z okazji rocznic, jubileuszy,
 • prezentów dla klientów,
 • nagród czy prezentów dla ambasadorów,
 • gift packów tematycznych: świątecznych czy urodzinowych.

Jak działa Gifting as a Service?

Celem usługi jest zdjęcie z wewnętrznych zespołów firmy wszystkich uciążliwych i czasochłonnych obowiązków związanych z podarunkami. Co dokładnie wlicza się w te obowiązki i koszty?

 • Projektowanie obrandowanych produktów (ubrania, gadżety).
 • Produkcja lub zamawianie ich i znakowanie u innych firm.
 • Zewnętrzne magazynowanie tych produktów.
 • Kompletowanie paczek prezentowych (np. welcome packów).
 • Pakowanie i wysyłanie ich do pracowników, kontrahentów, lub influencerów i ambasadorów marki.

Co pozostaje po stronie firmy chcącej wysyłać obrandowane produkty? Najlepsza informacja jest taka, że niewiele. Najważniejsza jest decyzja o tym, jakie dokładnie produkty wybrać i w jaki sposób je obrandować. Jednak również w procesie projektowania oferujemy wsparcie, nawet w przypadku bardzo niestandardowych wymagań!

Jak wygląda proces krok po kroku?

 1. Decydujesz o wybranych produktach, opakowaniu, a my tworzymy dla nich bezpłatne wizualizacje.
 2. Przechodzimy przez proces projektowania oraz produkcji.
 3. Otrzymujesz formularz zamówieniowy oraz arkusz ze stanami magazynowymi.
 4. Zamawiasz, a my rozsyłamy firmowy merch, kiedy i gdzie tylko chcesz!
 5. Usługa rozliczana jest w modelu miesięcznym. Bazą wyjściową do ustalenia abonamentu jest ilość realizowanych miesięcznie wysyłek z naszego magazynu, bezpośrednio do Twoich pracowników lub poszczególnych oddziałów firmy.

5 zalet modelu Gifting as a Service

1. Wysyłka po stronie MerchUp

Po tym jak wyprodukujemy i skompletujemy paczki prezentowe dla Ciebie, możemy wysłać je bezpośrednio do pracowników i klientów.


2. MerchUp, czyli oszczędność i dostępność produktów od ręki

Wszystkie produkty, które zamówisz w modelu Gifting as a Service, przechowujemy w naszym magazynie. Za pomocą prostego formularza możesz zlecić ich wysyłkę na wskazany adres, a my dostarczymy paczkę w czasie 2 dni roboczych.


3. Możliwość zebrania zamówień

Możemy przejąć zamówienia od Twojego zespołu i zająć się wysyłką.


4. Zdalny dział wysyłki

Jeśli Twój plan na welcome pack lub prezent dla klientów obejmuje wiele produktów, nasz dział wysyłki od początku do końca zajmie się kompletowaniem i pakowaniem paczek.


5. Tworzenie kalendarza prezentowego

Z nami możesz stworzyć plan prezentowy na cały rok. Po ustaleniu takiego harmonogramu możesz spać spokojnie, podczas gdy my zajmiemy się sprawnym przeprowadzeniem każdej kolejnej akcji.

Jakie produkty oferujemy w modelu Gifting as a Service?

Wybór należy do Ciebie! W tym modelu możesz wykorzystać wszystkie dostępne na naszej stronie elementy odzieży czy akcesoriów. Każdy produkt wraz z opakowaniem i metkami może być w pełni obrandowany barwami i logo Twojej firmy.

Jeśli Twoja firma wysyła paczki prezentowe do pracowników lub klientów, chętnie oszczędzimy Ci dużej części kosztów i kłopotów z tym związanych. A jeśli dopiero się nad tym zastanawiasz z nami szybko i sprawnie wprowadzisz gifty do swojego biznesu. Porozmawiajmy i wspólnie stwórzmy paczki z merchem obrandowanym Twoim logiem!