Employer Branding HR

Jak łączyć corporate gifting z działaniami employer brandingowymi firm?

Czyli o firmowym merchu w służbie employer brandingowi

Budowanie marki pracodawcy, czyli działania employer brandingowe to obecnie obowiązkowy punkt w strategii każdej firmy. Jednym z elementów, który może wspomóc te działania, jest strategiczne wykorzystanie firmowego merchandisingu i giftów korporacyjnych. W jaki sposób połączyć te dwa obszary w celu budowania silnej i atrakcyjnej marki pracodawcy?

Od ilości do jakości

Pierwszym krokiem w efektywnym wykorzystaniu merchandisingu w działaniach employer brandingowych jest przejście od podejścia opartego na ilości do tego opartego na jakości. Zmiana z masowego rozdawania gadżetów firmowych na staranne wyselekcjonowanie tych, które będą najlepiej reprezentować wartości i kulturę firmy to podstawa skutecznego działania. A to dlatego, że dobrze dobrany i wykonany gadżet może stać się nie tylko praktycznym narzędziem, ale również symbolem przynależności do organizacji.

Budowanie przynależności i skojarzeń z marką dzięki firmowym gadżetom

Poprzez dostarczanie pracownikom i pracowniczkom gadżetów firmowych czy odzieży z brandingiem firmy, możemy budować w nich poczucie przynależności z marką oraz odsyłać do skojarzeń z pozytywnymi wartościami i cechami firmy. Przykładowo, jeśli stawiacie na innowacyjność i kreatywność, odpowiednio zaprojektowane i oryginalne gadżety firmowe mogą być nośnikiem tych wartości, jednocześnie wzmacniając więź pracowników z marką. Jak gadżety i odzież firmowa wspierają employer branding?

Gadżety firmowe mogą być doskonałym nośnikiem informacji o firmie, jej wartościach i celach. Wystarczy umieścić na nich logo, hasło reklamowe lub krótką wiadomość, aby przypominały o istnieniu marki. To idealna przestrzeń do wykorzystania chwytliwego CTA, które przyciągnie spojrzenia!

Dostarczanie pracownikom i pracowniczkom trwałej i estetycznej odzieży firmowej może nie tylko wpływać pozytywnie na ich samopoczucie i komfort, ale również budować poczucie dumy z bycia częścią organizacji. Co więcej, ta atrakcyjnie zaprojektowana na pewno będzie chętnie noszona i poza biurem!

#teamMerchUp

Gadżety i odzież firmowa mogą być doskonałym narzędziem wyróżniającym firmę na tle konkurencji zarówno wewnętrznie, w kontekście zwiększenia zaangażowania pracowników, jak i zewnętrznie, poprzez budowanie pozytywnego wizerunku marki pracodawcy. Dzięki niej możecie zbudować społeczność wokół swojej marki, dbając zarazem o spójność wizerunku. 

Pracownicy chętnie dzielą się zdjęciami z firmowymi gadżetami czy odzieżą na swoich profilach w mediach społecznościowych, a to może stanowić darmową i autentyczną promocję marki pracodawcy. Jest to doskonała opcja, zwłaszcza jeśli prowadzicie programy ambasadorskie (Employee Advocacy).

Kolejne dobrze znane wykorzystanie merchu to eventy! Te organizowane przez firmę, zwiększając identyfikację uczestników z marką oraz pozostawiając trwałą pamiątkę z wydarzenia, jak i te, gdzie pojawiają się jako wystawca. Widoczność i spójność wizerunkowa ponownie zapewniona!

Nasz zespół zawsze łatwo rozpoznać w tłumie na wydarzeniach branżowych, a stoisko dzięki licznym gadżetom przyciąga uwagę uczestników i uczestniczek

Dostarczanie zespołowi gadżetów firmowych może być również sposobem na budowanie pozytywnych relacji wewnątrz niego oraz świetnym sposobem nagradzania ich za osiągnięcia i zaangażowanie.

Na co postawić w firmowym merchu – branding czy praktyczne zastosowanie?

Warto zauważyć, że w przypadku wyboru gadżetów firmowych należy znaleźć równowagę między ich wartością reklamową a praktycznym zastosowaniem. Idealne gadżety są nie tylko estetyczne i obrandowane, ale również funkcjonalne i przydatne w codziennym użytkowaniu.

A ile pomysłów, tyle możliwości! Sprawdź część z produktów, którą możesz stworzyć z nami.

Wniosek wydaje się jasny – firmowy merchandising może stanowić skuteczne narzędzie w budowaniu marki pracodawcy, wzmacniając więź pracowników z firmą, budując pozytywny wizerunek oraz zwiększając zaangażowanie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Kluczem do sukcesu jest jednak strategiczne podejście, odpowiedni wybór gadżetów oraz konsekwentne wdrażanie ich w ramach działań employer brandingowych.