Merch dla szkół i uczelni

WUM x MerchUp

Merch dla studentów

Duży i bardzo zróżnicowany projekt obejmujący produkcję spersonalizowanej odzieży dla wszystkich sześciu wydziałów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Najważniejszym zadaniem było stworzenie sześciu różnych projektów logo, które odpowiadałyby każdemu z wydziałów – łącznie powstały ponad 42 projekty odzieży.

Potrzeby klienta

WUM, czyli Warszawski Uniwersytet Medyczny to jedna z największych publicznych uczelni medycznych w Polsce i jedna z najchętniej wybieranych uczelni medycznych w naszym kraju. Samorząd studencki WUM-u postanowił stworzyć swój merch. Już w momencie rozpoczęcia rozmów wiedział dokładnie, jakiego projektu ubrań potrzebuje i oczekuje. Naszym zadaniem było przelanie tej wizji w projekt graficzny oraz odpowiednie przygotowanie go do produkcji.

Trochę liczb

  • 800 bluz

  • 80 T-shirtów i polo

  • 60 par skarpet

  • 100 czapek z daszkiem

Finalny projekt

Na podstawie wytycznych, przygotowaliśmy wizualizacje dla ponad 42 produktów z użyciem 6 różnych logo wydziałów WUM-u.

Sklep internetowy i promocja sprzedaży

Na potrzeby sprzedaży przygotowaliśmy dedykowany sklep internetowy, który miał za zadanie ułatwić studentom z każdego wydziału wybór odpowiednich produktów (każdy wydział inne logo), ich opłacenie oraz wskazać sposób dostawy (na uczelnię lub na prywatny adres).

We współpracy wsparliśmy również kampanię reklamową wśród studentów, której celem było zachęcenie studentów do składania zamówień online – były to kluczowe działania, zważając na fakt, że jedyną formą sprzedaży okazał się sklep internetowy.

Stworzyliśmy serię postów informacyjnych, które były emitowane na social mediach Uniwersytetu, jak również wydarzenia na Facebooku.

Efekty współpracy

Sprzedaż ponad 800 bluz, 80 T-shirtów i Polo, 60 par skarpet i ponad 100 czapek z daszkiem to sukces! Sama akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez studentów, którzy byli aktywni w social media w trakcie jej trwania.

Podsumowując, to kolejna dobra akcja, w której wprowadziliśmy odzieżowe projekty w życie. Świetna współpraca i kontakt z samorządem uczniowskim pozwoliły, na sprawne przeprowadzenie całego procesu. WUM – dziękujemy za współpracę!

Opinia klienta

Wspólnie z MerchUp udało nam się zorganizować bluzy i inne gadżety dla całej społeczności Alma Mater. Pierwszy raz cały projekt był organizowany zdalnie, bez możliwości odbioru gadżetów odzieżowych na uczelni. Całość została logistycznie ogarnięta, dzięki platformie online do zamówień (stworzonej przez MerchUp) oraz wysyłce bluz na prywatne adresy.

Samorząd Stundencki WUM