Merch dla szkół i uczelni

AZS UW Waterpolo x MerchUp

Brandowane zestawy jako ujednolicenie wizerunku zespołu

  • budowanie_społeczności

Ubraliśmy drużynę piłki wodnej AZS UW Waterpolo – mistrzów oraz aktualnych wicemistrzów Polski. Współpracy podjęliśmy się dzięki inicjatywie naszego byłego współpracownika, Tomasza Billa. W to wszystko wmieszała się jeszcze firma od produkcji klapków – Kubota.

Jak to się zaczęło? – Drużyna i zawodnicy to również marka

I podobnie jak każda organizacja ma przywiązanie do klubowych barw, utożsamia się z symbolami, a jednocześnie buduje społeczność zaangażowanych pracowników oraz wielbicieli.

AZS UW Waterpolo to uznana marka nie tylko w aspekcie sportowym. Zarząd drużyny wraz z partnerami głównymi uznali, że kolejnym krokiem w pełnej profesjonalizacji klubu, będzie zapewnienie zawodnikom najwyższej jakości ubrań, spersonalizowanych i wyprodukowanych przez zaufaną firmę – a o to mogliśmy zadbać my. Dodatkowo bluzy klubowe będą niebawem dostępne dla wszystkich, już nie tylko dla zawodników czy członków sztabu, ale przede wszystkim dla fanów. Merch AZS UW Waterpolo ma stać się znakiem rozpoznawalnym drużyny, która myśli o reinwestowaniu w klub, a jednocześnie budowaniu zaangażowanej społeczności wielbicieli stołecznego klubu.

Potrzeby klienta

Uwielbiamy takie historie, w których widzimy jak niegdyś nasi współpracownicy rozwijają skrzydła pod własnym szyldem, tak by po kilku latach powrócić w roli naszego klienta. To historia Tomasza, który jeszcze kilka lat temu zasilił szeregi MerchUp, a obecnie prowadzi Alfa Lingua oraz thebill.

W listopadzie 2022 roku wrócił do nas, ale już w nieco innej roli, jako właściciel dwóch firm szkoleniowych, które zostały partnerami głównymi uniwersyteckiej drużyny waterpolowej. Tomasz wyszedł z propozycją umieszczenia logotypów swoich firm szkoleniowych oraz naszego logotypu – wtedy jeszcze BluzUp, na drużynowych kangurkach oraz spodenkach dresowych. Cały komplet stroju AZS UW Waterpolo składa się dodatkowo z białego T-shirtu z logotypem Markmed.

Trochę liczb

  • 30 osób w zespole

  • 5 zaangażowanych partnerów

  • 40 sztuk bluz

  • 30 t-shirtów i spodenek

Finalny projekt

Projekt zestawu powstał w listopadzie 2022, a drużyna mogła cieszyć się z nowych ubrań już w grudniu 2022, w samym środku trwającego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Co prawda w basenie nie pływa się w ubraniach, jednak zawodnicy zdecydowaną większość swojego czasu spędzają na lądzie, dumnie reprezentując drużynę, nawet jeśli akurat nie wypada dzień meczowy.

Wzbogacenie realizacji

“Basen, woda, klapki Kubota?” – tych słów użył Tomasz, pisząc maila do firmy, której nie trzeba przedstawiać nikomu kto pamięta lata 90. i 2000. Zdradził nam, że kompletnie się nie spodziewał, że ktokolwiek mu odpisze.

Jak się okazało – mylił się! Zespół Kuboty całe szczęście nie mieli klapek na oczach i dostrzegli potencjał do wsparcia drużyn. Po wstępnych negocjacjach na pierwszy ogień, a raczej wodę, poszły przepiękne szare klapki basenowe sprezentowane dla całej drużyny, sztabu, ale i przyszłych zawodników.

W końcu jak to tak bez klapków na basenie? Nie może być!

Co dalej?

Wszystkim zaangażowanym w projekt zależało, aby mistrzowie oraz zdobywcy pucharu Polski otrzymali najwyższej jakości produkty wyrażające ich związek z drużyną. Udało się. Cieszymy się, że jeszcze jako MerchUp mogliśmy wspomóc stołeczną drużynę w jej drodze do oby kolejnego tytułu.

Niebawem powstanie sklep internetowy, gdzie znajomi, rodziny, ale przede wszystkim fani stołecznej drużyny sportu będą mogli nabyć wyjątkowe ubrania, które pozostaną z nimi na długo i dodadzą kolorytu basenowym trybunom, niezależnie gdzie AZS UW Waterpolo będzie rozgrywało mecz.

Niezwykle cieszy nas to, że do grona zadowolonych klientów dołączyła drużyna sportowa z takimi osiągnięciami i aspiracjami. Dziękujemy za zaufanie!

Opinia klienta

Czy jako były pracownik, czy jako obecny klient… BluzUp, przepraszam, MerchUp, nigdy nie mnie zawiódł. Sprawna komunikacja, wsparcie na każdym etapie realizacji, szybka dostawa, a co najważniejsze, ciuchy, które przetrwają lata. Dla firmy, dla szkoły, dla pracowników, dla siebie czy swoich bliskich – w MerchUp i nigdzie indziej.

Tomasz Bill założyciel, Alfa Lingua oraz thebill.