Employer Branding HR

Bluzy firmowe jako element Employer Brandingu

Corporate gifting w employer brandingu

  • corporate gifting

W dzisiejszych czasach stała pensja spływająca na konto co miesiąc nie wystarcza, by zatrzymać pracownika na dłużej. Bardzo ważna jest również satysfakcja z wykonywanej pracy oraz poczucie identyfikacji z firmą. Ale jak wzbudzić te uczucia w zatrudnianych przez siebie osobach? Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest wykorzystanie merchu z logo, np. wysokiej jakości bluz firmowych.

Czym jest Employer Branding?

Czasy, w których pracownicy byli zadowoleni z samego faktu posiadania stałego zatrudnienia, już dawno minęły. W wyniku zmian demograficznych bezrobocie nieustannie maleje, w związku z czym potencjalni pracodawcy muszą sięgać po coraz to nowsze metody na przyciągnięcie do siebie wykwalifikowanych pracowników.

Wspomniany wyżej employer branding to wszystkie działania ukierunkowane na budowanie wizerunku atrakcyjnego, pożądanego miejsca pracy. Warto podkreślić, iż mogą one być prowadzone zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa – dla obecnych członków zespołu, jak i poza nim – dla potencjalnych kandydatów na stanowiska w danej firmie.

Wbrew pozorom identyfikacja z firmą nie zależy głównie od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Eksperci często podkreślają, że znacznie istotniejszymi czynnikami wpływającymi na zadowolenie z miejsca pracy są stabilność zatrudnienia, możliwość rozwoju i podwyższania kwalifikacji, sposób zarządzania oraz pozytywna atmosfera w biurze.

Pracodawcy mają coraz większą świadomość tych faktów, w związku z czym dbają o zapewnienie pozamaterialnych korzyści dla zatrudnianych przez siebie osób, np. organizują spotkania i wyjazdy integracyjne, zapewniają karnety sportowe, prywatne ubezpieczenia zdrowotne, kursy i szkolenia, udostępniają przedszkola dla pracowników oraz podarowują im drobne upominki, takie jak gadżety z logo przedsiębiorstwa, czyli tzw. merch firmowy.

Szczęśliwy pracownik to wydajny pracownik

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Warwick wykazało, że szczęśliwy pracownik jest aż o 12% bardziej produktywny. Nietrudno wyjaśnić ten wynik – dzięki poczuciu satysfakcji rzadziej chorujemy, jesteśmy bardziej kreatywni, mamy więcej energii, podejmujemy lepsze decyzje i efektywniej się uczymy. Ponadto, mówiąc potocznie, po prostu bardziej „nam się chce”.

Dodatkowo zdecydowanie bardziej staramy się, jeśli nasza praca jest dla nas czymś więcej niż tylko źródłem utrzymania.

Każdy z nas ma w sobie naturalną potrzebę przynależności. Jeśli mamy pozytywny stosunek emocjonalny do swojego miejsca zatrudnienia oraz identyfikujemy się z jego wartościami, istnieje małe prawdopodobieństwo, że przejdziemy do konkurencji. A jakby tego było mało, dobrze reprezentujemy swoją firmę na zewnątrz i przyciągamy kolejne osoby, które być może będą chciały dołączyć do jej zespołu.

Zalety wykorzystywania bluz firmowych

Zgodnie z wynikami ankiety „Mikołaj w pracy… podarunki dla pracowników 2019” przeprowadzonego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred aż 51% respondentów uważa, że prezenty firmowe zwiększają satysfakcję z pracy. Według 57% badanych takie upominki pozytywnie wpływają na poczucie lojalności wobec pracodawcy i zmniejszają chęć zmiany miejsca zatrudnienia.

Gadżety z logo mogą mogą być bardzo skuteczną metodą motywowania pracowników, pod warunkiem, że spełniają kilka warunków.

  • Po pierwsze: muszą to być produkty przydatne, o realnym zastosowaniu w codziennym życiu. Świetnie sprawdzą się nie tylko popularne długopisy czy kubki, ale również bluzy firmowe, które mogą stanowić zarówno oficjalny uniform w miejscu pracy, jak i wygodny ubiór noszony „po godzinach”.
  • Po drugie: upominki muszą być wysokiej jakości. Dzięki temu będą chętniej używane, a dodatkowo wyślą pozytywny komunikat na temat samego biznesu. Podarowanie pracownikowi komfortowej bluzy z dobrego materiału będzie sygnałem, że przedsiębiorstwo nie chce oszczędzać na jego komforcie.
  • Nie należy zapominać również, że pracownik ubrany w firmową bluzę staje się ambasadorem przedsiębiorstwa na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że inwestycja w tego typu gadżety okazuje się jedną z najbardziej opłacalnych z punktu widzenia pracodawcy, znacznie przewyższając w tym względzie np. jednorazowe premie pieniężne, które wpływają na motywację wyłącznie przez bardzo krótki czas po otrzymaniu.

MerchUp – najlepszy wybór

Każdy z nas ma w swojej szafie co najmniej jedną bluzę. Trudno się temu dziwić – jest ona swoistym symbolem połączenia wygody i dobrego stylu.

Ubrania MerchUp powstają z grubej, miękkiej tkaniny zszywanej podwójnymi szwami. Każda sztuka szyta jest z wręcz chirurgiczną precyzją i dbałością o najmniejsze detale. Dzięki temu można mieć pewność, że nie straci fasonu i koloru po kilku praniach i będzie służyła właścicielowi przez naprawdę długi czas.

Warto również podkreślić, iż są to produkty wytwarzane w Polsce, przy zachowaniu wszystkich standardów rodzimego rynku. W zależności od upodobań klienta logo może zostać naniesione na materiał w formie nadruku lub haftu komputerowego.

Każda z tych metod gwarantuje doskonałą trwałość, dzięki czemu symbol jest wręcz „nie do zdarcia”. Taka jakość daje pewność, że zamówiona bluza spełni oczekiwania pracownika, przyczyniając się jednocześnie do realizacji celów pracodawcy.

Jeśli chcesz wprowadzić bluzy dla swojego teamu, to skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym, co możemy wykonać dla Twojej firmy.