Eco Oferta

Gift pack dla pracowników w wersji eco

Co w nim zawrzeć i na co zwrócić uwagę?

  • gift pack

Paczki prezentowe dla pracowników można wykorzystać na wiele sposobów i zarazem okazji. Poza powitaniem w firmie warto mieć przygotowane rozwiązania na okazje takie jak urodziny pracownika, święta czy jubileusze w firmie. 

Szukasz opcji gift packów dla Twoich pracowników, ale zależy Ci, aby były one stworzone z myślą o ekologii? W tym wpisie przedstawiamy nasze propozycje tego, co możesz wykorzystać w swoich paczkach w wersji eco.

Dlaczego warto zdecydować się na pack w wersji eco?

Kupowanie eco odzieży to potrzebny krok, który wpływa nie tylko na środowisko, ale także na ludzi, którzy następnie noszą dane rzeczy. Dodatkowo, z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i zmienianie swoich dotychczasowych nawyków. 

Aby ubrania można było uznać za eko, ich proces produkcyjny musi zostać dokładnie przeskanowany m.in. pod kątem bezpieczeństwa użytych środków chemicznych (np. barwników) oraz braku zanieczyszczeń i skażeń. Jeśli produkty okażą się całkowicie bezpieczne dla człowieka i środowiska, otrzymają odpowiednie certyfikaty np. GOTS czy OEKO-TEX, które posiadają nasze produkty.

Ważne jest również miejsce produkcji, sprowadzanie tekstyliów produkowanych hurtowo za granicą generuje ślad węglowy, który można znacząco zmniejszyć, kupując produkty powstające lokalnie.

Co może zawierać gift pack w wersji eco?

Odzież

W przemyśle szybkiej i masowej produkcji nie zawsze dba się o jakość ubrań i ich bezpieczeństwo dla naszej skóry. Szybko się niszczą i są często wymieniane, przez co generowane są ogromne ilości śmieci, a to negatywnie wpływa na środowisko.

Z kupowania odzieży nie trzeba jednak całkowicie rezygnować – można za to sięgać po produkty, których zakup nie wiąże się z takimi konsekwencjami. Ich przykładem będą ubrania produkowane lokalnie, te z materiałów organicznych lub z odzysku, które będą służyć latami.

Więcej o naszej odzieży ekologicznej przeczytasz tutaj.


Gadżety

Poza odzieżą w eco gift packu mogą znaleźć się gadżety, wspierające w zmianie nawyków! Niezawodne są wielorazowe butelki na wodę czy kubki termiczne. 

Bardziej eco mogą być też materiały papiernicze – klasyczny notes może zostać wymieniony np. na taki, którego okładka jest wykonana z materiału naturalnego jak korek czy zawierającego wewnątrz papier z trawy, którego proces produkcji jest zrównoważony od początku do końca i jest on znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjny papier drewnopochodny.

Pakowanie bez plastiku

Istotnym aspektem, aby gift pack był w duchu ekologicznym, jest to, jak zostanie zapakowany. 

W MerchUp są dwie opcje opakowania do wyboru: opakowanie foliowe z materiału podlegającego recyklingowi oraz jego alternatywa, czyli opakowanie papierowe z logo firmy. W przypadku packu w wersji eco zalecamy wybór tej drugiej opcji.

Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest zapakowanie odzieży i gadżetów w bawełniane torby, które mogą być w dowolnym kolorze i wzorze, a dodatkowo zawierać logo. Obdarowani torbą będą mogli ją wielokrotnie wykorzystać – zabrać na zakupy warzywne czy zapakują do niej laptopa w drodze do pracy. 

Ostatnią opcją opakowania jest wykorzystanie kartonowego pudełka, na którym możesz umieścić dowolny wzór. To idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy masz więcej rzeczy do zapakowania. 

Zachęcamy do decydowania się na wybór bardziej ekologicznych rozwiązań podczas tworzenia paczek dla pracowników, klientów czy ambasadorów. Gift pack w wersji eco na pewno zostanie doceniony przez osoby obdarowane, jako że świadomość dotycząca ochrony środowiska z roku na rok staje się coraz ważniejszym elementem naszej codzienności. Warto podkreślać, że to właściwa droga.