Merch dla szkół i uczelni

 XIV LO Staszica w Warszawie x Merch

Merch dla szkół

Kolejna współpraca, która objęła zaprojektowanie i produkcję spersonalizowanej odzieży dla uczniów warszawskiego liceum: bluzy, t-shirty, skarpetki, torby bawełniane i maseczki.

Zajęliśmy się również przygotowaniem dedykowanego sklepu online, który umożliwił składanie zamówień bezpośrednio przez uczniów, bez konieczności angażowania osób z samorządu uczniowskiego. Pozwoliło to również na sprawne przeprowadzenie dostawy zamówień na prywatne adresy kupujących lub do paczkomatów. Last but not least, nasza współpraca objęła także pomoc w promocji personalizowanej odzieży szkolnej wśród uczniów z wykorzystaniem kanałów social media szkoły.

Potrzeby klienta

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie to liceum specjalizujące się w matematyce i innych naukach ścisłych. Samorząd uczniowski zgłosił się do nas z jasno określonymi potrzebami – przygotowania spersonalizowanych bluz w kilku fasonach, T-shirtów, skarpet i torby bawełnianej, które miały odwzorowywać klimat panujący w szkole. Projekt odzieży miał być nowoczesny, zgodny z aktualnymi trendami wśród młodzieży, co dodatkowo miało sprawić, że uczniowie będą chcieli nosić personalizowaną, szkolną odzież na co dzień, a nie tylko od święta.

Trochę liczb

  • 90 T-shirtów

  • 180 bluz

  • 70 par skarpet

Finalny projekt

Na podstawie wytycznych, które przedstawił nam samorząd, nasze studio graficzne przygotowało kilka projektów merchu.


Dlaczego bajgiel i karty do brydża jako wzór? Powyższe dwa symbole okazały się najbardziej rozpoznawalne i znane w społeczności uczniowskiej Staszica. Na przerwach uczniowie często grają w brydża, a bajgiel – to po prostu bajgiel – znany z tego, że jest znany w Staszicu. Tym samym ich wybór i umieszczenie ich na odzieży szkolnej sprawiło, że uczniowie tak chętnie składali zamówienia i co najważniejsze – noszą bluzy i resztę odzieży na co dzień, nie tylko od święta.

Sklep internetowy i promocja sprzedaży

Nasza współpraca nie ograniczyła się wyłącznie do zaprojektowania ubrań i ich produkcji. Przygotowaliśmy również spersonalizowany sklep online, który odciążył samorząd uczniowski z prowadzenia stacjonarnej sprzedaży, czy zbierania płatności. Dodatkowo umożliwił sprawną wysyłkę zamówień pod wskazane prywatne adresy uczniów lub do paczkomatów.

Przeprowadziliśmy również wspólnie z samorządem kampanię promocyjną w kanałach social media szkoły oraz dodatkową przedsprzedaż, która rozpoczęła się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży.

Efekt współpracy

Kolejna akcja, w której wprowadziliśmy odzieżowe projekty w życie za nami. Dzięki świetnej relacji, którą udało się nawiązać z samorządem uczniowskim, bardzo sprawnie przeprowadziliśmy cały proces i tym samym przygotowaliśmy odzieży dla ponad 300 uczniów szkoły.