Corporate gifting Employer Branding Gifting as a Service Marketing

SoftServe x MerchUp

Wdrożenie usługi Gifting as a Service przy dystrybucji różnorodnych zestawów prezentowych dla zespołu

SoftServe, międzynarodowa firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań IT, od wielu lat z okazji rocznicy zatrudnienia obdarowuje swój zespół spersonalizowanymi prezentami. W poprzednich latach firma dystrybuowała podarunki wśród swoich pracowników i pracowniczek z pomocą firmy kurierskiej. Jednak z uwagi na wciąż rozrastający się zespół i chęć zautomatyzowania procesu produkcji i wysyłki, dział HR Marketingu nawiązał współpracę z MerchUp w ramach usługi Gifting as a Service. Rozwiązanie to pozwala znacznie usprawnić proces i zrealizować projekt kompleksowo u jednego dostawcy.

Potrzeby klienta

Chcąc wysyłać paczki z okazji rocznicy pracy danego pracownika czy pracowniczki, ważne jest pilnowanie terminów wysyłek, a następnie ich realizacja. 

Pomysł SoftServe wyróżniają produkty, które firma postanowiła umieścić w zestawach prezentowych dla członków i członkiń swojego zespołu. Wybór padł na wielofunkcyjne torby-plecaki zaprojektowane w Polsce oraz odzież od MerchUp: longsleevy, t-shirty oraz bluzy. SoftServe stawia w projekcie na produkcję lokalną oraz wysoką jakość prezentów. Co więcej, obdarowani i obdarowane mają możliwość wyboru zawartości zestawu, który odpowiada stażowi ich pracy, dzięki czemu dostają paczkę, która w pełni spełnia ich oczekiwania.

Finalny projekt oraz automatyzacja procesu wysyłki

MerchUp zaproponował spersonalizowaną i zautomatyzowaną usługę Gifting as a Service, która umożliwiła SoftServe efektywniejsze dostarczanie gift packów bez dodatkowego angażowania zespołu Marketingu. Proces wdrożenia usługi podzielony został na cztery etapy:

 1. Analiza potrzeb i wymagań
  Zespół MerchUp przeprowadził spotkania z działem HR Marketingu SoftServe, aby dokładnie zrozumieć jego oczekiwania i specyficzne wymagania dotyczące gift packów. Ustalono budżet, preferowane produkty oraz skalę zamówienia. 
 1. Personalizacja gift packów
  Na podstawie ustalonych kryteriów MerchUp zaproponował różnorodne opcje spersonalizowanych gift packów, uwzględniając zróżnicowane preferencje i potrzeby pracowników i pracowniczek.
 1. Integracja systemu
  MerchUp współpracował z zespołem SoftServe w celu ustalenia procesu działania. W ramach integracji procesu firma wykorzystuje swój wewnętrzny harmonogram, na podstawie którego przekazuje zespołowi MerchUp informacje o zbliżających się rocznicach i planowanych dostawach.
 1. Proces automatyzacji i obsługi
  Planowaniem oraz obsługą przesyłek zajmuje się zespół MerchUp we współpracy z SoftServe. Dzięki temu, paczki trafiają we wskazanym czasie do pracowników i pracowniczek, obchodzących rocznicę pracy..

Efekty współpracy

Dzięki wdrożeniu usługi Gifting as a Service, SoftServe osiągnęło wiele korzyści:

 • Oszczędność czasu
  Proces automatyzacji pozwolił znacznie zaoszczędzić czas poświęcany na organizację i wysyłkę gift packów oraz zaangażowanie zespołu HR Marketingu.
 • Optymalizacja kosztów
  Dzięki współpracy z MerchUp, SoftServe zoptymalizowało koszta związane z magazynowaniem zestawów, a także zminimalizował ryzyko związane z przeszacowanymi zamówieniami..
 • Satysfakcja pracowników
  Nowy proces wysyłki oraz zawartość zestawów prezentowych spotkały się z uznaniem obdarowanych, na co wskazują pozytywne komentarze w ankietach pracowniczych.

Merch, który znalazł się w paczkach dla pracowników i pracowniczek, został dokładnie przemyślany. Postanowiono na użyteczność i minimalistyczny design, przez co wszystkie z brandowanych produktów mogą służyć zespołowi SoftServe w trakcie pracy, ale i po godzinach. 

Opinia o współpracy

Dzięki współpracy z MerchUp, SoftServe z powodzeniem wdrożyło usługę Gifting as a Service, która przyczyniła się do usprawnienia procesu wręczania prezentów dla ich pracowników i pracowniczek z okazji rocznicy pracy. 

Opinia klienta

Podjęcie współpracy przy projekcie prezentów rocznicowych było najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć. Dzięki niej znacznie oszczędzamy czas związany z dystrybucją produktów i kontaktem z producentami, a także miejsce na magazynowanie. MerchUp zapewnia nam kompleksowe podejście do tematu, dzięki czemu jesteśmy spokojni o powodzenie projektu. Po roku współpracy jesteśmy gotowi na jej kontynuowanie w kolejnej edycji projektu.

Agnieszka Dąbrowska HR Marketing Specialist, SoftServe