Corporate gifting Employer Branding

SoDA x MerchUp

Personalizowany merch dla zespołu

Zespół SoDA szukał partnera z myślą o swoich firmach członkowskich, które są bardzo wyczulone na wszelkie akcje reklamowe i unikają agitacji. Przed poleceniem oferty danej firmy zajmującej się merchandisingiem, chcieli sprawdzić produkty na sobie. Dodatkowo od dawna rozglądali się za merchem, którym poza tym, że będzie atrakcyjnie wyglądał, znajdzie też zastosowanie praktyczne – i tak zaczęła się nasza współpraca!

O kliencie

Zespół SoDA wspiera firmy członkowskie w promowaniu polskich programistów oraz oprogramowania nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Organizują szkolenia i wydarzenia dla właścicieli i managerów wysokiego szczebla, które umożliwiają swobodny networking i wymianę doświadczeń. Mają realny wpływ na branżę, m.in. dzięki licznym inicjatywom komitetu Public Advocacy.

Potrzeby klienta

Zespół SoDA jest rozproszony po całej Polsce – jego członkinie pracują zdalnie, dlatego od dawna rozmawiały o firmowych bluzach, które będą nie tylko wygodne i komfortowe, ale też staną się elementem spajającym ich zespół. 

Poza tym organizują wiele spotkań networkingowych dla swojej społeczności – tutaj wyróżnikiem miały stać się koszulki polo, dzięki którym łatwiej będzie je rozpoznać podczas wydarzeń

Wspólnie postanowiliśmy stworzyć spersonalizowany merch, który nie tylko będzie reprezentatywny dla ich organizacji, ale także praktyczny i wysokiej jakości, dbając przy tym o jednolity wizerunek, zarówno podczas spotkań online, jak i tych networkingowych.

Finalny projekt

W efekcie powstały personalizowane zestawy merchandisingowe, w których skład weszły firmowe bluzy o klasycznym kroju z kapturem oraz koszulki polo. 

Efekty współpracy

40 członkiń i członków zespołu SoDA otrzymało personalizowane zestawy – a w tym team operacyjny, Rada Dyrektorów, Prezydium i Ambasadorzy SoDA. 

Opinia o współpracy

We współpracy z MerchUp zespół SoDA docenił przede wszystkim:

  • Możliwość personalizacji – wybór kolorów, fasonów, rozmiarów i rodzaju merchu, co pozwoliło dopasować produkty do indywidualnych preferencji.
  • Podejście zespołu MerchUp – wyróżniliśmy się otwartością, szybką komunikacją i gotowością do realizacji zamówienia.
  • Lokalną produkcję – zlecając personalizowane ubrania w MerchUp, SoDA wsparł lokalne szwalnie, co było dla nich istotne pod kątem ich spojrzenia na ekologię i fair trade.

Opinia klienta

Zajmując się marketingiem, bardzo często zdarzyło mi się przeglądać katalogi firm produkujących gadżety. Większość z nich oferuje nadruk logo na niemal każdym produkcie, bez względu na jego jakość i funkcjonalność. Katalog MerchUp to bardziej zbiór prezentów, nie „bibelotów”, które ostatecznie i tak wylądują w najgłębszej szufladzie „na wszystko”. To produkty, które nie tylko ucieszą oko designem szytym na miarę, ale też znajdą codzienne zastosowanie wśród waszych pracowników czy klientów. 

Cieszy mnie fakt, że naszym zamówieniem nie przyczyniamy się do produkcji zbędnych akcesoriów, a zlecając personalizowane ubrania MerchUp, wspieramy polskie szwalnie.

Angelika Siudzińska Marketing Manager, SoDA