Employer Branding

H2H x MerchUp

Bluza jako forma wyrazu wartości

  • budowanie_społeczności

Merch z logiem firmy to uniwersalne narzędzie wspierające rozwój biznesu. Może działać na korzyść przedsiębiorstwa w wielu sytuacjach, niezależnie od branży, wielkości firmy czy lokalizacji. Jak pokazuje ten case może być również elementem, za pomocą którego będziemy komunikować swoje wartości i wzmacniać więzi w ramach stworzonej społeczności niezależnie od branży.

Jak to się zaczęło?

Zaczęło się od zbudowania społeczności H2H, czyli Human to Human – jej pomysłodawcą, a zarazem sprawcą zamieszania wokół niej jest Marcin Banaszkiewicz. H2H to jak pisze założyciel “Dzielenie się własnym potencjałem, by wzmacniać rozwój drugiego człowieka.”. Za ideą H2H stoją ważne dla każdego członka i każdej członkini tej społeczności wartości, które w ramach naszej wspólnej realizacji miały wybrzmiewać za sprawą wyjątkowych kangurków.

Realizację przygotowaliśmy w sierpniu 2022 roku – to wtedy powstały pierwsze projekty. W lutym 2023 roku ponowiliśmy działania, w ramach których powstał kolejny kolor do wyboru!

Jak powstał projekt?

Klient zwrócił się do nas z konkretnymi oczekiwaniami i pomysłem. Najbardziej zależało mu na jakości produktu i terminowości – o to nie musiał się martwić podczas współpracy z nami.

Wizja projektu i kolorystyka była jasna od początku. Na finalnym produkcie miał znaleźć się nadruk oraz metka H2H wraz z czerwonym sercem. Po naszym pokierowaniu klienta w doborze odpowiedniego modelu i gramatury produktu, zajęliśmy się realizacją zamówienia. Dobraliśmy bawełnę z dzianiny drapanej o gramaturze 280gr/m2.

Rozpoczęliśmy od stworzenia dwóch wersji bluzy w naszych kolorach z podstawowej palety – bieli i czerni. W kolejnej współpracy do wyboru była już również bluza w kolorze z palety niestandardowej – czerwonym, co ucieszyło niejedną osobę.

Co dalej?

To zdecydowanie nie koniec! Kangurki H2H cieszą się dużą popularnością wśród społeczności, dlatego już pojawiły się plany na powiększanie kolekcji o kolejne kolory – szary, niebieski, granatowy i magenta.

Szumu wokół tych kangurków ciężko nie zauważyć! Zwłaszcza na LinkedInie, gdzie społeczność H2H chętnie dzieli się wrażeniami o otrzymanych bluzach.

Liczne publikacje to dowód na to, że merch działa i pobudza zaangażowanie i integrację społeczności, która za jego sprawą chce pokazywać swoje wartości. Kangurki H2H, pozwalają wybrzmiewać ideą, które kryją się za działaniami nastawionymi na dobro drugiego człowieka. Co więcej, są noszone przez członków i członkinie społeczności H2H z wielu branż.