Employer Branding Eventy

Fundacja Adwokatury x MerchUp

Merch w ramach akcji edukacyjnej dla dzieci 

Wraz z Fundacją Adwokatury stworzyliśmy wyjątkowy merch z bajkowymi nadrukami oraz odzież z brandingiem Izb Adwokackich z całej Polski.

Potrzeby klienta

Naczelna Rada Adwokacka (NRA) to instytucja zrzeszająca adwokatów w całej Polsce, odpowiedzialna za reprezentowanie i regulowanie działalności zawodowej adwokatów. NRA chciało przybliżyć zawód adwokata najmłodszym członkom i członkiniom społeczeństwa poprzez promowanie czytelnictwa wśród nich. Aby to osiągnąć, zdecydowali się na stworzenie książki edukacyjnej “Leśne sprawy Misia Adwokata”, której autorką jest Ewa Ruszkiewicz, oraz zorganizowanie akcji czytania tej książki w przedszkolach i szkołach podstawowych. I to na podstawie ilustracji z książki stworzyliśmy merch.

Finalny projekt

Wspólnie wybraliśmy 5 grafik na podstawie ilustracji, które przenieśliśmy na różne modele odzieży i gadżetów w licznych kolorach do wyboru. Powstały bluzy, t-shirty, torby bawełniane oraz skarpetki z bajkowym brandingiem.

Poza merchem nawiązującym do bajki, we współpracy z Fundacją Adowkatury stworzyliśmy także bluzy i koszulki z ich logo oraz logo 23 Izb Adwokackich z całej Polski

Efekty współpracy

#BajeczniAdwokaci odwiedzili prawie 5 tysięcy placówek edukacyjnych, docierając do 120 tysięcy dzieci. Merch trafił za to głównie do adwokatów i aplikantów adwokackich oraz ich rodzin. 

Opinia o współpracy

Opinie o powstałym merchu były bardzo pozytywne. We współpracy z MerchUp doceniono przede wszystkim elastyczność i bardzo miła atmosferę podczas całego procesu i współpracy. 

Akcja #BajeczniAdwokaci była innowacyjnym projektem edukacyjnym Naczelnej Rady Adwokackiej, który nie tylko przybliżył dzieciom zawód adwokata, ale także promował czytelnictwo. Projekt zyskał dużą popularność i cieszył się wsparciem mediów oraz społeczności adwokackiej. Dzięki niemu, wiele dzieci miało okazję poznać Misia Adwokata i dowiedzieć się więcej o pracy adwokata, a zawód ten stał się bardziej dostępny i zrozumiały dla najmłodszych. Kolejnym krokiem, który wpłynął na rozpoznawalność i utrwalenie w pamięci projektu, było stworzenie wyjątkowego merchu.