Employer Branding Welcome pack

CANAL+ x Gamfi x MerchUp

Welcome packi jako element onboardingu

  • EB
  • onboarding

Dołączenie nowej osoby do zespołu to ważny moment. Firmy przykładają coraz większą uwagę do procesu onboardingu, wprowadzając w ramach niego pakiety powitalne, zwane welcome packami. Tak też zrobiło CANAL+.

Potrzeby klienta

Klient trafił do nas dzięki Gamfi. To aplikacja do kompleksowego i zautomatyzowanego onboardingu pracowników, która pomaga szybko doprowadzić nowo zatrudnioną osobę do stanu pełnej efektywności w pracy. Jednym z kluczowych elementów ścieżki nowego pracownika czy pracowniczki jest otrzymanie pakietu powitalnego – wtedy do pomocy wkraczamy my, pomagając usprawnić proces i odciążyć zespół wewnętrzny.

To właśnie zestawy welcome pack chciał stworzyć wspólnie z nami zespół CANAL+. Zależało im, aby nowy merch, który otrzymają nowozatrudnieni, był zgodny z ich identyfikacją wizualną, a zarazem na tyle atrakcyjny i jakościowy, aby chętnie go nosili.

Finalny projekt

Pomysł na projekt wyszedł od zespołu zajmującego się employer brandingiem i komunikacją wewnętrzną Canal+, który do tej pory musiał zajmować się sam obsługą welcome pack. Jak wiadomo, dzięki naszej usłudze GaaS (Gifting as a Service), odciążamy wewnętrzne działy z odpowiedzialności za ten proces, dlatego tym chętniej zdecydowali się na tę usługę.

Zaczęliśmy od wspólnego 45-minutowego warsztatu, gdzie otrzymaliśmy zarys tego, jakie kategorie produktów chcieliby wykorzystać oraz w jaki sposób logistycznie zorganizujemy ten projekt.

Po wybraniu ostatecznego zestawu produktów w ciągu 3 dni stworzyliśmy projekty graficzne.

BLUZA KANGURKA

Bluza oversize w kolorze czarnym z białym haftem

CZAPKA Z DASZKIEM

Czapka z daszkiem w kolorze czarnym z białym haftem

BUTELKA

Butelka jednościenna o pojemności 600 ml, wykonana z aluminium z pokrywką PS i silikonową zawieszką

KARTKA POWITALNA

Klasyczna kartka z wiadomością do obdarowanej osoby

PUDEŁKO

Pudełko craftowe z czarnym wypełniaczem o wymiarach 400x300x150

Efekty współpracy

Klientowi zależało na minimalistycznym efekcie, zgodnym z ich key visualem. Udało się to osiągnąć w 110%! Przez produkcją całego merchu, wysłaliśmy do klienta prototyp, który potwierdził ich zgodność z projektem.

Automatyzacja procesu

Większość procesu odbywa się w aplikacji Gamfi. Nowy pracownik podczas procesu onboardingu w aplikacji wybiera rozmiary oraz wpisuje adres do wysyłki. Po ukończeniu tego procesu otrzymujemy zlecenie do wysyłki i zajmujemy się dystrybucją paczek, aby nowi członkowie i członkinie zespołu CANAL+ mogli cieszyć się swoim firmowym merchem!

  1. Ustalamy z zespołem CANAL+ finalny projekt zestawu.
  2. Przechodzimy przez proces produkcji firmowego merchu.
  3. Nowa osoba w firmie przechodzi proces onboardingu w aplikacji.
  4. Podaje tam swój rozmiar oraz adres wysyłki paczki powitalnej.
  5. Osoba odpowiedzialna za proces generuje raport z zamówieniem i przesyła go do nas.
  6. Zespół MerchUp zajmuje się pakowaniem oraz dystrybucją paczki.
  7. Paczka dociera na wskazany adres pracownika czy pracowniczki.