Brand Story

Poznaj nas w nowej odsłonie – początki jako MerchUp

MerchUp, czyli kompleksowa obsługa Twojego firmowego merchu!

  • rebranding

Jesteśmy Polską firmą, która działa na rynku od 2013 roku. To wtedy zaczynaliśmy jako BluzUp, ale wraz z naszym dynamicznym rozwojem zdecydowaliśmy się na kolejny krok. Witamy Was w nowej odsłonie jako MerchUp!

Rozwój firmy

BluzUp zrodził się w 2013 roku, kiedy założyciele Olek i Wiktor postanowili stworzyć spersonalizowane bluzy dla liceum, którego są absolwentami. Z biegiem lat, firma prężnie rozwijała się, stając się specjalistą w tworzeniu personalizowanego merchu.

Najbardziej znani jesteśmy z naszych bluz, czego podkreśleniem była pierwotna nazwa marki. Jednak nasza oferta to o wiele więcej. Poza szerokim wyborem odzieży szytej w Polsce, współpracując z nami możesz obrandować akcesoria, opakowania i inne produkty, które mogą tworzyć dedykowane zestawy, jak np. coraz popularniejsze welcome packi. Co więcej, zajmujemy się także magazynowaniem czy dystrybucją stworzonego merchu.

To właśnie chcieliśmy pokazać na naszej odświeżonej stronie internetowej. Jednak podczas pracy nad nią postanowiliśmy pójść o krok dalej i poza odświeżeniem naszego wyglądu, postawić także na nową nazwę.

Przy okazji pracy nad naszą nową stroną internetową podjęliśmy decyzje o zmianie nazwy naszej firmy. Zmiana nazwy z BluzUp na MerchUp była nieodłącznym elementem naszej strategii, aby dostosować się do naszych klientów firmowych i budować profesjonalny wizerunek, który przemawia do korporacyjnego rynku. Nasza wcześniejsza nazwa i wizerunek były bardziej młodzieżowe, ale teraz dążymy do wyglądu eksperckiego i nowoczesnego, ponieważ jesteśmy pewni swojej wiedzy i umiejętności w tym, co robimy.

Nowa nazwa, Merchup, odzwierciedla naszą specjalizację w dziedzinie merchandisingu i szeroki zakres usług, które oferujemy naszym klientom. Nasze nowe logo jest bardziej surowe, wpisujące się w aktualne trendy w designie, z nutą skandynawskiego minimalizmu. To zmiana, która doskonale wpisuje się w nasz zespół oraz naszą kulturę organizacyjną.

– Wiktor Rostkowski, założyciel MerchUp.

Zmiana wizerunku

“Zmiana z BluzUp na MerchUp przyszła nam z łatwością, ponieważ już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że nazwa BluzUp nie oddaje do końca tego co robimy i nasza firma to już nie tylko świetne bluzy produkowane od podstaw w Polsce, ale kompleksowa realizacja merchu dla firm i organizacji.

Dzięki temu, że każdy w zespole czuł potrzebę tej zmiany, wszyscy są mega zaangażowani w cały projekt, który już na ten moment pozytywnie wpłynął na zdefiniowanie misji naszej firmy, jaką jest tworzenie społeczności i ambasadorów marek, dla których realizujemy merch.”

– Aleksander Paczek, założyciel MerchUp.

Posłuchaj więcej o naszej zmianie:

Oferta MerchUp

Na stronie www znajdują się przedstawione produkty odzieżowe oraz akcesoria dostępne w naszej ofercie. Nowością jest możliwość wyboru gotowych zestawów bądź stworzenia własnego od podstaw.

Nasza odzież powstaje w polskich szwalniach, dzięki czemu zapewniamy szerokie możliwości personalizacji każdego z jej elementów. Zaczynając od doboru odpowiedniego materiału czy koloru, po szczegóły takie jak umiejscowienie nadruku, wygląd metek itp.

W MerchUp przez cały proces tworzenia i realizacji zamówienia przeprowadzi Cię opiekun projektu, który odpowie na wszystkie pytania i potrzeby, jakie pojawią się podczas każdego z etapów współpracy. Wspieramy już na etapie projektowania, po którym przygotowujemy bezpłatnie wizualizacje produktu, aby następnie przejść do dalszych kroków w ramach realizacji.

“W obsłudze klienta, zwracamy szczególną uwagę na kontekst personalizacji. Staramy się, aby każdy projekt odzieżowy był oryginalny i spójny z identyfikacją wizualną, kolorystyką i brand bookiem klienta.

Dopiero tworząc coś unikalnego, jesteśmy w stanie wyróżnić się i spełnić wymagania działów HR i Employer Branding, z którymi na co dzień współpracujemy.”

– Tomasz Jaksender, Sales Manager.

Wyróżniającą nas na rynku usługą jest również Gifting as a Service (GaaS), czyli model, który staje się coraz ważniejszym elementem firmowych strategii dotyczących utrzymania pracowników, relacji biznesowych czy promocji marki.

Zamówienie, pakowanie i wysyłanie paczek dla pracowników czy klientów to proces, który generuje dużo czasu i energii wewnętrznych zespołów. W ramach GaaS firmy przenoszą całą odpowiedzialność za tę procedurę na nas, odciążając tym samym swoje działy HR czy marketingowe.

Nowa energia

Szyjemy i produkujemy naszą odzież lokalnie oraz stawiamy na indywidualne podejście do klienta, chcemy to utrzymywać i rozwijać się dalej, nie tylko na rynku polskim. MerchUp to kompleksowa obsługa firmowego merchu.

“Zmiana z BluzUp na MerchUp to nie tylko rozszerzenie oferty produktowej, ale też budowanie wizerunku partnera do realizacji merchu dla firm w całej Europie. Ułatwia nam to współpraca z wieloma międzynarodowymi organizacjami.”

– Aleksander Paczek, założyciel MerchUp.

“Nowa nazwa i wizerunek są bardziej uniwersalne, co pozwoli być nam lepiej zrozumianym w różnych krajach.”

– Wiktor Rostkowski, założyciel MerchUp.

Działamy na rzecz tego, aby wraz z naszym nowym wyglądem i energią jakość naszych usług weszła na kolejny, jeszcze wyższy poziom.